Ígéretet tettem magamnak, hogy idén kicsit több időt szentelek a száraz legyezésnek. Valamiért sosem állt hozzám túlzottan közel ez a rendkívül szórakoztató és egyben legtradicionálisabb ágazata a legyezésnek, nem úgy mint kötésük ami lenyűgöz, csak éppen szinte mindig megúszták száraz tollal a pecákat a legyes doboz mélyén. Megjegyezném, kötésüknél lényegesen több dolognak kell összhangban lenni mint a nimfák kötésénél, gondolok itt egyensúlyukra, méretükre, úszóképességükre…
Az elmúlt évek megfigyelései és tapasztalati alapján a néhány vízen ahol rendszeresen horgászok, kiemeltem néhány jellegzetes rovarfajtát amik rendszeresen a halak táplálékát képezik. Nem szeretnék rögtön az elején elveszni a legyes doboz kavalkádjában, úgy döntöttem kb. 5 különböző típusú száraz legyet fogok néhány színben és méretben lekötni, bemutatni majd horgászat közbeni tapasztalatokat, módosításokat feljegyezni.
Első körben mindenképpen szükségem lesz egy kérész utánzatra mivel az általam látogatott vizeken nagy számban fordulnak elő ezek a gyönyörű rovarok a domolykók, pérek és pisztrángfélék talán első számú táplálékaként. A kérész kérdést ezzel a viszonylag egyszerű és számomra tetszetős cdc imitációval fogom megoldani, nevezzük mondjuk McPhail CDC variantnak. Néhány különböző színben és méretben fognak a legyes dobozomba felsorakozni és várni “kirajzásukra”. A gyakorlati tapasztalok májusig még váratnak magukra viszont addig is néhány kép kötésükről…
TMC 103B
2-3 cdc toll szegmensei.
coq-de-leon toll szegmensek faroknak.
Színes test cérna a bordázatnak.
cdc-dubbing
Dubbing és a bordázat.
Még 2 cdc-toll bekötése az elvékonyodott részével.
Előre haladva feltekerve.
Fej kialakítása szintén cdc-dubbingból
Végkötés.
Szárnyak hátra simítása.
Végül fazonra igazítás.
Jó szórakozást kötéséhez:)